0

Kołowrotki firmy FOX od kilku lat, cieszą się sporym powodzeniem na rynku. Wszystkie modele cieszyły się dużą popularnością wśród karpiarzy, łącząc w sobie elegancki, nienachalny design oraz wysoką jakość użytych materiałów i rozwiązań technicznych.

Jednym z bardziej popularnych kołowrotków był model big pit, z przednim hamulcem - FX11. Po dwóch latach od premiery tego modelu, FOX przedstawił jego młodszego, a zarazem mniejszego brata, oznaczonego jako FX9. Korzystając z doświadczeń zebranych przy konstrukcji i użytkowaniu modelu FX11 firma FOX wprowadziła na rynek kołowrotek przeznaczony dla wędkarzy którzy nie potrzebują kołowrotka wielkości big pit, natomiast doceniają dopracowanie techniczne oraz walory estetyczne dotychczasowych konstrukcji inżynierów firmy FOX.

Model FX9 jest nieco odchudzony i pomniejszony w stosunku do swojego poprzednika, oraz wyposażony w szpulę o mniejszej pojemności, jednakże przy zachowaniu sprawdzonych już rozwiązań oraz wysokiej klasy materiałów. FX9 jest zaopatrzony w 5 łożysk kulkowych z nierdzewnej stali oraz jedno łożysko oporowe. Zastosowano w nim technologię bardzo wolnego nawoju, co skutkuję bezbłędnym układaniem się żyłki na szpuli. Zastosowano również bardzo szybki hamulec Quick Clutch. Korpus został wykonany z lekkiego i bardzo trwałego grafitu. W komplecie znajduje się dodatkowo szpula zapasowa.

 

 

Film prezentujący porównanie modeli FX11 oraz FX9.

Comments on Kołowrotek FX9 od FOXa

Bądź pierwszym komentującym
Proszę się zalogować przed dodaniem komentarza