0

Zbiornik Chechło-Nakło to malownicze jezioro o powierzchni 90 hektarów krystalicznie czystej wody, które powstało w miejscu dawnej kopalni piasku. Jego średnia głębokość wynosi aż 6 metrów, a bogata roślinność wodna przyczynia się do utrzymania I klasy czystości wody. Dno zbiornika, pokryte piaskiem i roślinnością, stanowi doskonałe środowisko dla wielu gatunków ryb, w tym karpia, suma, amura, lina oraz węgorza. Roślinność sprzyja także szczupakom, choć sandacze znajdują tu mniej sprzyjające warunki do życia.
Na terenie jeziora wyznaczono specjalne tarliska, mające na celu wspieranie naturalnego rozmnażania ryb. W związku z tym, na kilku obszarach wprowadzono zakaz wędkowania, w tym na jednej z wysp. Jednym z problemów jeziora jest przeludnienie sumów, które przy piaszczystym dnie i ciepłych zakątkach wód, dynamicznie się rozmnażają.

Jezioro cieszy się popularnością wśród różnych grup wędkarzy - od spinningistów, przez spławikowców, po gruntowców. Chechło-Nakło jest intensywnie zarybiane, co w połączeniu z łatwym dostępem do brzegu i rozbudowaną infrastrukturą noclegową (hotele, pensjonaty, miejsca na przyczepy kempingowe), sprawia, że jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc przez miłośników wędkarstwa.


Spinningiści znajdą tutaj doskonałe warunki do łowienia dużych okazów szczupaka i okonia, które szybko się tutaj rozmnażają. Wiosenne zakazy dotyczące szczupaka i sandacza nie zniechęcają, gdyż jezioro oferuje także bogactwo innych gatunków, takich jak jazgarz czy klenie, idealne do wiosennego łowienia.
Dla miłośników spławikowego łowienia, Chechło-Nakło oferuje mnóstwo możliwości. Czy to łowienie batem, czy wędką odległościową, zarówno płocie, leszcze, jak i duże karpie czy sumy są tu w zasięgu ręki. Wiosną, gdy woda jest cieplejsza, ryby zbliżają się do brzegów, co czyni łowienie jeszcze bardziej efektywne.


Gruntowcy także znajdą tutaj swoje miejsce, szczególnie od maja, kiedy to rozpoczyna się ich sezon. Mogą oni liczyć na bogaty rybostan, zarówno białe ryby jak karpie czy amury, jak i na drapieżniki, łowione na martwą rybkę czy filet. Popularność zyskuje tu łowienie sumów, które, mimo że są intruzami w tym ekosystemie, przyciągają wielu wędkarzy ze względu na swoje imponujące rozmiary.


Chechło-Nakło to zatem idealne miejsce zarówno dla doświadczonych wędkarzy, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wędkarstwem, oferując bogate możliwości i malownicze krajobrazy.

Comments on Chechło-Nakło – raj dla wędkarzy

Bądź pierwszym komentującym
Proszę się zalogować przed dodaniem komentarza